در حال بارگزاری...

قابلیت های جدید VMWare Horizon View 7

Horizon View یک راه حل مجازی سازی دسکتاپ ­ها (Virtual Desktop Infrastructure) می­ باشد که VMware به عنوان شرکت پیشرو در راه حل­های مجازی سازی در آخرین نسخه Horizon View که چند روز پیش معرفی گردید، نوآوری­هایی تازه ارائه کرده است.

VMware در نسخه هفت Horizon View تکنولوژی را با نام VMFork معرفی کرده است که با استفاده از آن می­ توان از یک ماشین مجازی روشن به عنوان (Parent Virtual Machine) ، در لحظه کپی­ های (Clone) مختلف تهیه کرد. به عنوان مثال اگر سازمانی نیاز به 100 ماشین مجازی با سیستم عامل ویندوز 10 برای کاربران خود دارد، نیازی به نصب 100 ماشین مجازی نیست. فقط ماشین مجازی اصلی (Parent Virtual Machine) نصب و بهینه سازی می­ گردد و تکنولوژی Instant-Clone در عرض چند ثانیه از آن 100 عدد کپی (Clone) تهیه می­ کند.

نکته جالب در خصوص این تکنولوژی این است که ماشین­ های کپی شده از فضای دیسک و حافظه ماشین اصلی به صورت Read-Only استفاده می­ نمایند که تاثیر بسیار زیادی در میزان استفاده از منابع خواهد داشت. مثلا یک ماشین با سیستم عامل ویندوز 10 و نرم افزارهای مورد نیاز نصب شده بر روی آن ممکن است 20 گیگابایت فضای دیسک و 4 گیگابایت رم را اشغال کند که ماشین های کپی شده هم از این فضا به صورت مشترک استفاده خواهند کرد و فقط تغییرات اختصاصی مربوط به هر ماشین در فضای جداگانه ذخیره خواهد شد. نصب آپدیت و نرم افزار جدید فقط بر روی ماشین اصلی کافی می­ باشد و بعد از Login مجدد بر روی تمام دسکتاپ­های مجازی در دسترس خواهد بود. دسکتاپ­های مجازی در لحظه ساخته می­ شوند و همیشه روشن می­ باشند و نیاز به Boot ندارند که این نکته علاوه بر بالا بردن سرعت دسترسی به ماشین­ ها مشکل بوت شدن همزمان(Boot Storm) چندین ماشین مجازی که باعث افت Performance می­ شود را از بین خواهد برد.

برای دیدن ویدیو جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.