در حال بارگزاری...

امکانات CUCM

امروزه تمامی موسسات و سازمان هایی که بر حسب نیاز در شهرهای مختلف چندین دفتر یا شعبه دارند، هزینه های قابل توجهی برای ارتباطات مراکز تلفنی میان دفاتر خود پرداخت می کنند. این سازمان ها شامل سازمان های دولتی، بانک ها، موسسات بیمه و شرکت هایی که در چندین کشور یا شهر دارای دفاتر،شعب و یا کارخانجاتی هستند،می باشند.

 

تکنولوژی Unified Communication راه حل جامعی برای کاهش هزینه و سهولت ارتباطات فراهم می آورد شرکتها و سازمانها برای ارتباط تلفنی با یکدیگر می توانند از بستر شبکه موجود خود و بدون نیاز به پرداخت وجه استفاده کنند. ارتباطات می تواند به صورت Data ، Voice ، Video و غیره باشد .

در تکنولوژی Unified Communication از بستر شبکه برای ارتباط Video و Voiceبین نقاط استفاده می شود . ترافیک Voice ) Telephone و Fax) از طریق بستر شبکه بر روی IP رد و بدل می شود . این تکنولوژی می تواند به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری باشد . استفاده از این تکنولوژی باعث کم شدن هزینه ها وهمینطور ایجاد شبکه تلفنی درون سازمانی مختص شرکت یا سازمان می شود.

CUCM 3 troubleshooiting phone not registering

برخی از سرویس های قابل ارائه توسط CUCM:

Call Park: سرویسی که به کاربر اجازه می دهد تماس را بر روی یک شماره داخلی پارک کرده و از یک داخلی دیگر آن را ادامه دهد.
Call Pickup: سرویسی که به گروهی از کاربران که میز کارشان نزدیک یکدیگر می باشد اجازه می دهد تماس های کاربران دیگر را که پشت میزشان نیستند پاسخ دهند.
Hold Reversion: سرویسی که پس از گذشتن مدت مشخصی از Hold شدن یک تماس به کاربر هشدار می دهد تا تماس Hold شده را فراموش نکند.
Do Not Disturb: با فعال کردن این قابلیت تماس های دریافتی کابر به صورت Silent در می آیند و فقط چراغ تماس جدید بر روی تلفن شروع به چشمک زدن می نماید.
Intercom: این قابلیت اجازه می دهد که یک مدیر بتواند به صورت سریع با داخلی منشی خود ارتباط برقرار کند. این قابلیت به صورت پیش فرض به صورت Auto Answer می باشد یعنی به محض زدن کلید intercom توسط مدیر تماس با منشی برقرار می گردد.
Call Back: زمانی که یک کاربر موفق به برقراری تماس با کاربر دیگری نمی شود (به عنوان مثال خارج شدن گوشی تلفن مقصد از مدار) سرویس Call Back این امکان را فراهم می آورد تا به محض در دسترس بودن تلفن مقصد، به تماس گیرنده اطلاع داده شود که مقصد در دسترس می باشد.
Barge and Privacy: زمانی که دو تلفن دارای خط داخلی مشترک (Share Line) می باشند و یکی از کاربران مشغول مکالمه با خط مشترک می باشد، فعال کردن barge باعث می شود که کاربر دوم نیز بتواند به این مکالمه بپیوندد و یک کنفرانس سه نفره شکل بگیرد. کلید Privacy باعث می¬گردد که این قابلیت غیر فعال گردد و کاربر دوم نتواند به تماس بپیوندد.
Call Hunting: این سرویس باعث می شود که با گرفتن یک شماره داخلی چندین گوشی تلفن به صورت ترتیبی زنگ بخورند. به عنوان مثال کاربران داخلی 5555 را که مربوط به گروه پشتیبانی می باشد شماره گیری می نمایند و تلفن های گروه پشتیبانی شروع به زنگ خوردن می کنند. (ترتیب و چگونگی آن قابل تنظیم می باشد)
User Web Pages: از طریق فعال سازی این سرویس کابران می توانند از طریق یک محیط GUI تحت وب به تنظیمات تلفن خود دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال کاربری که از اداره خارج شده ولی فراموش کرده تلفن خود را به داخلی دیگری Redirect کند، می توان این کار را از طریق GUI وب انجام دهد.
Cisco Unified Mobility: سرویسی که به کاربران اجازه می دهد تماس های تلفنی خود را از بستر سیسکو بدون وقفه به تلفن همراه منتقل نمایند.