آشنایی با روترهای سری Cisco Catalyst 8000 Edge

آشنایی با روترهای سری Cisco Catalyst 8000 Edge

روترهای سری Catalyst 8000 Edge با بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی های 5G,SD-WAN , Cloud یک راهکار امن و منعطف جهت سرویس دهی در لایه Edge شرکت های مدرن امروزی می باشد. پشتیبانی از جدیدترین تکنولوژی های SD-WAN , multicloud , و5G این محصول را به یکی از مناسب ترین تجهیزات جهت بکارگیری در شبکه های امروزی تبدیل کرده است.

ادامه مطلب

مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

لایسنس اسمارت سیسکو روش جدید و جایگزین لایسنس های کلاسیک سیسکو می باشد. تمام محصولات جدید سیسکو و حتی برخی از محصولات قدیمی که قبلا از لایسنس کلاسیک سیسکو استفاده می کردند حالا از اسمارت لایسنس پشیبانی می کنند.

ادامه مطلب

آشنایی با تکنولوژی Cisco Multigigabit Ethernet

آشنایی با تکنولوژی Cisco Multigigabit Ethernet

تکنولوژی Cisco Multigigabit Ethernet یکی از قابلیت های انحصاری شرکت سیسکو بر روی سوییچ های نسل جدید سیسکو(مانند Catalyst 9300) در لایه Access بوده و به شما این امکان رو میده که به راحتی و بدون تغییر در زیرساخت کابل کشی زیرساخت به سرعت های 2.5G و 5G و حتی بیشتر برسید

ادامه مطلب

لایسنس رزرو دائمی سیسکو (Cisco PLR License) چیست؟

سیسکو PLR (Permanent License Reservation) نوع جدیدی از لایسنسینگ سیسکو می باشد که به عنوان یک راه امن برای فعال سازی قابلیت های محصولات سیسکو در یک محیط بسیار امن که در آن اتصالات اینترنتی مجاز نیست، حساب می شود.

ادامه مطلب

آشنایی با رده های مختلف سوییچ های Cisco Nexus

سوییچ های Nexus سری سوییچ های رده دیتاسنتر شرکت سیسکو بوده و تمامی قابلیت های مورد نیاز در دیتاسنترهای مدرن امروزی رو در اختیار ما قرار میده.این سوییچ های تنوع بالایی دارند و معمولا بر اساس  اینکه از چند اینترفیس و با چه پهنای باندی پشتیبانی می­کنند دسته بندی میشند که در در ادامه با دسته بندی های کلی این محصول آشنا می­شیم.

ادامه مطلب

فایروال FortiGate چیست و معرفی فایروال های FortiGate

فایروال‌های فورتی گیت که به صورت سخت‌افزار، ماشین مجازی یا در فضای ابری قابلیت مستقر شدن را دارند، به شکلی یکپارچه با سرویس‌های امنیتی FortiGuard Labs ادغام شده و امنیت کلی شرکت را از لبه شبکه تا هسته تقویت می‌کنند. در ادامه این مطلب به معرفی کاربردهای این فایروال‌های و چند مدل از آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب

آشنایی با Cisco Secure Web Appliance

محصول Secure Web Appliance در واقع نه فایروال هست نه آنتی ویروس! این محصول تو رده Secure Web Gateway ها قرار میگیره و همانطوری که گفتیم امکانات بی نظیری برای مدیریت ترافیک اینترنت، کنترل پهنای باند و اسکن امنیتی ترافیک رو به برای ما فراهم میکند.

ادامه مطلب

فایروال سیسکو (Cisco Secure Firewall)

یکی از مهمترین محصولات سیسکو در تامین امنیت شبکه فایروال¬های نسل جدید آن می باشد که با نام جدید Cisco Secure Firewall از آن نام می برد. لازم به ذکر است سیسکو در تمامی محصولات امنیتی خود در سال 2022 از عنوان جدید Cisco Secure در ابتدای نام محصولات خود استفاده می کند.

ادامه مطلب

Cisco ISEچیست؟+ خرید لایسنس Cisco ISE

Cisco ISE چیست؟

می تواند همه چیز را در شبکه های سیمی، بی سیم و VPN احراز هویت کند. بنابراین، این اطمینان را فراهم می کند که تمام دستگاه های موجود در شبکه اعم از End-Point, Printer, IP Phone, Camera و … احراز هویت می گردند. علاوه بر این، نرم‌افزارهای در حال اجرا و نصب شده در نقاط انتهایی (End-Point) شبکه را شناسایی کرده و دید (Visibility) و کنترل دسترسی روی شبکه Access، اجرای سیاست و احراز هویت را امکان‌پذیر می‌کند.

ادامه مطلب

آشنایی با قابلیت ها محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

آشنایی با قابلیت های محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

یکی از مهمترین تفاوت های شبکه های مدرن تحت پروتکل IP با شبکه های سنتی مانند Frame Relay ، ISDN و ATM این است که در پروتکل IP تمام ترافیک عبوری اعم از دیتا و کنترلی در یک کانال ارسال می گردد در حالی که در تکنولوژی های سنتی و قدیمی دیتا و پیغام های کنترلی در دو کانال مجزا ارسال میگردند بنابراین تجهیزات شبکه امروزی می بایست بسته های دیتای کاربران را از پیغام های کنترلی و مدیریتی جدا نموده تا ارتباط شبکه ای به صورت درست برقرارگردد.

ادامه مطلب