مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

لایسنس اسمارت سیسکو روش جدید و جایگزین لایسنس های کلاسیک سیسکو می باشد. تمام محصولات جدید سیسکو و حتی برخی از محصولات قدیمی که قبلا از لایسنس کلاسیک سیسکو استفاده می کردند حالا از اسمارت لایسنس پشیبانی می کنند.

لایسنس رزرو دائمی سیسکو (Cisco PLR License) چیست؟

سیسکو PLR (Permanent License Reservation) نوع جدیدی از لایسنسینگ سیسکو می باشد که به عنوان یک راه امن برای فعال سازی قابلیت های محصولات سیسکو در یک محیط بسیار امن که در آن اتصالات اینترنتی مجاز نیست، حساب می شود.

آشنایی با رده های مختلف سوییچ های Cisco Nexus

سوییچ های Nexus سری سوییچ های رده دیتاسنتر شرکت سیسکو بوده و تمامی قابلیت های مورد نیاز در دیتاسنترهای مدرن امروزی رو در اختیار ما قرار میده.این سوییچ های تنوع بالایی دارند و معمولا بر اساس  اینکه از چند اینترفیس و با چه پهنای باندی پشتیبانی می­کنند دسته بندی میشند که در در ادامه با دسته بندی های کلی این محصول آشنا می­شیم.

فایروال FortiGate چیست و معرفی فایروال های FortiGate

فایروال‌های فورتی گیت که به صورت سخت‌افزار، ماشین مجازی یا در فضای ابری قابلیت مستقر شدن را دارند، به شکلی یکپارچه با سرویس‌های امنیتی FortiGuard Labs ادغام شده و امنیت کلی شرکت را از لبه شبکه تا هسته تقویت می‌کنند. در ادامه این مطلب به معرفی کاربردهای این فایروال‌های و چند مدل از آن می‌پردازیم.

آشنایی با Cisco Secure Web Appliance

محصول Secure Web Appliance در واقع نه فایروال هست نه آنتی ویروس! این محصول تو رده Secure Web Gateway ها قرار میگیره و همانطوری که گفتیم امکانات بی نظیری برای مدیریت ترافیک اینترنت، کنترل پهنای باند و اسکن امنیتی ترافیک رو به برای ما فراهم میکند.

فایروال سیسکو (Cisco Secure Firewall)

یکی از مهمترین محصولات سیسکو در تامین امنیت شبکه فایروال¬های نسل جدید آن می باشد که با نام جدید Cisco Secure Firewall از آن نام می برد. لازم به ذکر است سیسکو در تمامی محصولات امنیتی خود در سال 2022 از عنوان جدید Cisco Secure در ابتدای نام محصولات خود استفاده می کند.

Cisco ISEچیست؟+ خرید لایسنس Cisco ISE

Cisco ISE چیست؟

می تواند همه چیز را در شبکه های سیمی، بی سیم و VPN احراز هویت کند. بنابراین، این اطمینان را فراهم می کند که تمام دستگاه های موجود در شبکه اعم از End-Point, Printer, IP Phone, Camera و … احراز هویت می گردند. علاوه بر این، نرم‌افزارهای در حال اجرا و نصب شده در نقاط انتهایی (End-Point) شبکه را شناسایی کرده و دید (Visibility) و کنترل دسترسی روی شبکه Access، اجرای سیاست و احراز هویت را امکان‌پذیر می‌کند.

آشنایی با قابلیت ها محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

آشنایی با قابلیت های محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

یکی از مهمترین تفاوت های شبکه های مدرن تحت پروتکل IP با شبکه های سنتی مانند Frame Relay ، ISDN و ATM این است که در پروتکل IP تمام ترافیک عبوری اعم از دیتا و کنترلی در یک کانال ارسال می گردد در حالی که در تکنولوژی های سنتی و قدیمی دیتا و پیغام های کنترلی در دو کانال مجزا ارسال میگردند بنابراین تجهیزات شبکه امروزی می بایست بسته های دیتای کاربران را از پیغام های کنترلی و مدیریتی جدا نموده تا ارتباط شبکه ای به صورت درست برقرارگردد.

آموزش اسکریپت نویسی (TCL) سیسکو – اول

در این زنجیره مطالب قصد داریم یک زبان اسکریپت نویسی که در دستگاه های سیسکو مورد استفاده قرار می گیرد را معرفی و آموزش دهیم. اما دقت داشته باشید که این به معنی برنامه نویسی برای تغییر خود IOS نیست چرا که اصولا یک محصول OpenSource نیست که بتوانیم در آن تغییراتی را ایجاد کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.