در حال بارگزاری...

ابزار RVTools برای VMware

در این مطلب می خواهیم یک ابزار کاربردی رایگان به نام RVTools برای جمع آوری اطلاعات زیر ساخت محیط های مجازی که از محصولات VMware استفاده کرده اند را معرفی کنیم. برای استفاده از آن فقط به نسخه 4 از فریمورک NET. و IP سرور و یک حساب کاربری بر روی آن نیاز دارید.

RVTools یک ابزار رایگان (برای ویندوز) است که با استفاده از امکاناتی (VI SDK) که برنامه نویسان شرکت VMware تعبیه کرده اند اطلاعات محیط های مجازی را جمع آوری و نمایش می دهد. این نرم افزار یک ابزار رایگان است که می تواند با تمام نسخه های ESXi و vCenter (از جمله vCenter 6.5) در تعامل باشد و از این نسخه ها پشتیبانی می کند.

RVTools Program Main Page compressor

RVTools قادر است اطلاعاتی از قسمت های مختلف از جمله ماشین های مجازی، پردازنده، حافظه، دیسک ها، پارتیشن ها، شبکه، فلاپی درایوها، CD درایوها، Snapshot ها، VMware tools، Resource Poolها، کلاسترها، هاست های ESX و HBA ها، کارت های شبکه، سوییچ ها، پورت ها، سوییچ های distributed، پورت های distributed و service console ها، VM Kernelها، Datastoreها، multipath info، اطلاعات لایسنس و تست های سلامتی را بدست آورد و نمایش دهد.

همچنین با این ابزار می توانید CD یا فلاپی درایو را از ماشین های مجازی قطع کنید و VMware Tools نصب شده بر روی همه ماشین های مجازی را بروز رسانی کنید.

در ادامه لینک دانلود و راهنمای کاربری استفاده از نرم افزار را برای شما قرار داده ایم.

لینک دانلود برنامه

لینک دانلود راهنما کاربری