مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

مقایسه لایسنس اسمارت سیسکو با لایسنس کلاسیک سیسکو

لایسنس اسمارت سیسکو روش جدید و جایگزین لایسنس های کلاسیک سیسکو می باشد. تمام محصولات جدید سیسکو و حتی برخی از محصولات قدیمی که قبلا از لایسنس کلاسیک سیسکو استفاده می کردند حالا از اسمارت لایسنس پشیبانی می کنند.

آشنایی با قابلیت ها محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

آشنایی با قابلیت های محافظت از CPU در تجهیزات سیسکو (بخش اول)

یکی از مهمترین تفاوت های شبکه های مدرن تحت پروتکل IP با شبکه های سنتی مانند Frame Relay ، ISDN و ATM این است که در پروتکل IP تمام ترافیک عبوری اعم از دیتا و کنترلی در یک کانال ارسال می گردد در حالی که در تکنولوژی های سنتی و قدیمی دیتا و پیغام های کنترلی در دو کانال مجزا ارسال میگردند بنابراین تجهیزات شبکه امروزی می بایست بسته های دیتای کاربران را از پیغام های کنترلی و مدیریتی جدا نموده تا ارتباط شبکه ای به صورت درست برقرارگردد.

آموزش اسکریپت نویسی (TCL) سیسکو – اول

در این زنجیره مطالب قصد داریم یک زبان اسکریپت نویسی که در دستگاه های سیسکو مورد استفاده قرار می گیرد را معرفی و آموزش دهیم. اما دقت داشته باشید که این به معنی برنامه نویسی برای تغییر خود IOS نیست چرا که اصولا یک محصول OpenSource نیست که بتوانیم در آن تغییراتی را ایجاد کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با تکنولوژی SDN بخش دوم

آشنایی با تکنولوژی SDN (بخش دوم)

این مقاله دومین بخش از مجموعه مقالات آشنایی با SDN می باشد.همانطور که قبل تر  بخش اول این مقاله و مقدمات آن را خواندید در این مطلب می خواهیم بیشتر با SDN آشنا شویم. اما قبل از پرداختن به تکنولوژی SDN باید چند مورد را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با تکنولوژی SDN بخش اول

آشنایی با تکنولوژی SDN (بخش اول)

یکی از تغییرات مهم امروزی در تکنولوژی  و به طور خاص تکنولوژی های شبکه گرایش به سمت برنامه هایی است که توسط خود کاربران نوشته شده است.حال این برنامه ها مانند برنامه های موبایل, برنامه های مالی شرکت ها و ویجت های وب و…. می باشد. ما امروزه در عصر تکنولوژی به نقطه ایی رسیده ایم که جامعه ی کاربران ما از نیروی خلاقیت فوق العاده و قابل توجهی  برخوردار هستند تا اینکه فقط یک کاربر عادی وساده باشند.

VMware vRealize Operations Manager

VMware vRealize Operations Manager

مجموعه نرم افزاری vRealize Operations Manager، که پیش از این با نام vCenter Operation Management Suite شناخته می شد، یکی از اجزای کلیدی سرویس های بستر Cloud است و راهکاری ساده و در عین حال گسترده برای مدیریت عملیات زیرساخت، و به طور اختصاصی زیرساخت Cloud فراهم می کند.

نرم افزار LiveAction LiveNX

نرم افزار LiveAction LiveNX

نرم افزار LiveAction LiveNX یک برنامه یا بهتر است بگوییم پلتفرم برای نظارت و ارزیابی بر شبکه است. این نرم افزار با ترکیب توپولوژی شبکه، دستگاه ها، جلوه های بصری جریان داده ها و تنظیمات، نظارت جامعی از مواردی شامل QoS، NetFlow، LAN، Routing و بقیه ویژگی ها داخل دستگاه های شرکت Cisco را به صورت پویا و تعاملی در اختیار ما قرار می دهد.

ابزار RVTools برای VMware

ابزار RVTools برای VMware

در این مطلب می خواهیم یک ابزار کاربردی رایگان به نام RVTools برای جمع آوری اطلاعات زیر ساخت محیط های مجازی که از محصولات VMware استفاده کرده اند را معرفی کنیم. برای استفاده از آن فقط به نسخه 4 از فریمورک NET. و IP سرور و یک حساب کاربری بر روی آن نیاز دارید.