در حال بارگزاری...

راهکارهای زیر ساخت شبکه

راهکارهای زیر ساخت شبکه

راهکارهای زیرساخت شبکه شامل موارد زیر می باشد:

  1. - ساختار فیزیکی شبکه (Passive): خدماتی که شامل کابل کشی سیم های مسی و فیبرنوری، داکت کشی شبکه، آرایش رک، نصب روترهای و سویچ ها و سرور های شبکه می باشد. 

- ساختار فعال شبکه (Active): خدماتی که شامل تنظیمات Routing, Switching در شبکه های محلی LAN و شبکه های گسترده WAN می باشد. 

شرکت تتیس، آماده خدمت رسانی در زمینه های طراحی، مشاوره، پیاده سازی و پشتیبانی موارد مذکور، منطبق بر استاندارد های روز دنیا و Best Practice های موجود در بازار به مشتریان عزیز می باشد.

در ساختارهای فعال شبکه برای ارایه خدمات شبکه به کاربران، از سرویس های مختلفی استفاده می شود که در ذیل این قسمت آورده و توضیح مختصری داده شده است.  

۱. سرویس دایرکتوری (Active Directory): به کمک این سرویس می توان یک سیستم احراز هویت و تعیین سطح دستری برای کاربران شبکه راه اندازی نموده و همچنین سیاست های کنترلی و امنیتی را بر روی کامپیوترها، کاربران و گروه های کاری مختلف اعمال نمود. 

۲. سرویس DNS: به کمک این سرویس می توان IP های موجود در شبکه را به نام های دلخواه مرتبط نمود تا زمانی که کاربران قصد ارتباط با یکدیگر را دارند بتوانند به جای آدرس IP با نام با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. 

۳. سرویس DHCP: به کمک این سرویس می توان آدرس های IP شبکه را دریک سرور تعریف نموده  تا در صورت درخواست چندین نود برای دریافت آدرس IP این آدرس بصورت خودکار به آنها تخصیص داده شود. 

۴. سرویس Email: به کمک این سرویس می توان برای کابران یک شبکه یک سرور ایمیل (پست الکترونیکی) داخلی با کمترین هزینه راه اندازی نمود و در صورت امکان آن را از طریق شبکه اینترنت نیز استفاده نمود. مانند نرم افزار Microsoft Exchange 

۵. سرویس WEB: به کمک این سرویس می توان یک پورتال (وب سایت) داخلی راه اندازی نموده و به کاربران داخلی و خارجی سرویس دهی نمود. وب سرورهای معروف مانند IIS, Apache می باشد. 

۶. سرویس File Server:به کمک این سرویس می توان یک سرویس مرکزی برای به اشتراک گذاری فایل های کاربران راه اندازی نمود.